Animiz yeni bir animasyon oluşturma ve düzenleme yazılımıdır. İçerisinde bir çok hazır şablon, hazır efekt ve animasyonu barındırmaktadır. Normalde ücretli olan bu yazılımın Profesyonel sürümüne SharewareOnSale tarafından düzenlenen bir etkinlikle ücretsiz olarak sahip olunabilmektedir.


Bir önceki yazıda OSI modelinden bahsetmiştik. Bilmemiz gereken bir model daha var. Bu model TCP/IP protokol modelidir ve genellikle IP model olarak da isimlendirilir.


Ramazanda sofralarımızı süsleyen lezzetlimi lezzetli mercimek çorbasının nasıl hazırlanacağını sizler için bizzat annemden uygulamalı olarak öğrendim. Şimdi bu lezzetli çorbanın tarifini ve gerekli malzemeleri sizinle paylaşacağım. Yazımda yemek yapmanın püf noktalarından da bahsedip çorbayı daha lezzetli kılan ayrıntılarla size aktarmaya çalışacağım.


Taşınabilir bellekler hem bireyler hem de kurumlar için büyük tehditler oluşturabilmektedir. Bu yazımda taşınabilir bellek güvenliği için alınabilecek bazı önlemlerden bahsetmek istiyorum.


Bazen internet tarayıcılarımızla indirme yaparken elektrik kesintisi gibi olumsuz durumlarla karşılaşabilmekteyiz. Böyle durumlarda eğer gerekli önlemler alınmadıysa internet bağlantımızda da kesintiler meydana gelebilir. İnternet bağlantımız koptuğunda da ne yazık ki indirme işlemlerimiz başarısız olmaktadır. Bunun için internet tarayıcısı geliştiricileri kullanıcıların indirme başarısız olduğunda yarım kalan indirmeyi devam ettirebilmesi için bir özellik geliştirmişlerdir. Eğer Mozilla Firefox kullanıcısıysanız ve bir indirme işlemi sırasında İndirilenler klasörünü incelediyseniz indirdiğiniz her öğe için iki adet dosya oluşturulduğunu görebilirsiniz. Bu durum Google Chrome gibi diğer popüler internet tarayıcılarının kullanıcıları içinde geçerlidir.